CIAT – V International Silesian Tournament of Traditional Driving Silesia Trophy
Saturday 10th and Sunday 11th August 2019 in Koszecin Poland

Competitors

Rossini G.Luca (CH)

Po raz pierwszy w Polsce pojedzie bryczką szwajcarską w zaprzęgu jednokonnym

Elio Campagna (CH)

campagna_3.jpg

Uczestnik pierwszego Konkursu w Książu. W czerwcu b.r we Włoszech La Venaria Reale zajął drugie miesjce. W Koszęcinie pojedzie wraz z żoną brekiem berneńskim zaprzężonym w konia węgierskiego.

Christian Mettler (CH)

mettler.jpg

Wieloletni zawodnik sportów zaprzęgowych, członek kadry narodowej Szwajcarii. Od wielu lat startuje również w zawodach tradycyjnego powożenia. 3-krotny zwycięzca rocznego rankingu Federacji AIAT. Dwukrotnie z sukcesem brał udział w konkursie w Książu.Na co dzień zawodowo zajmuje się ortopedycznym kuciem koni. W Koszęcinie pojedzie parą polskich koni.

Matthias Pfeifer (D)

vcm_s_kf_repr_882x588.jpg

Doświadczony uczestnik konkursów tradycjnego powożenia. W roku 2014 w Książu jechał trójką w szpic, natomiast w Koszęcinie pojedzie czwórką.

Powożąca Justyna Kubańska - wlaściciel KJ Podkówka Team Stadnina Koni Szymanów.

 

p7180850.jpg

Pasjonatka koni, swoją przygodę z zaprzęgami rozpoczęła jesienią 2013 roku dzięki możliwościom i zapleczu Stadniny Koni Szymanów. Na co dzień reprezentuje barwy klubu KJ Podkówka Team w Szymanowie, biorąc udział w pokazach i zawodach krajowych w powożeniu zaprzęgami. Wraz z siostrą Karoliną stworzyły cykl amatorskich zawodów zaprzęgowych DALZ - Dolnośląską Amatorską Ligę Zaprzęgową, która rozgrywana jest już drugi sezon i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Start w Koszęcinie to Jej debiut w zawodach tradycyjnego powożenia. Jak na damę przystało powiezie ją Rusałka - klacz śląska zaprzężona do historycznego klappbreka, będących własnością Stadniny Koni Szymanów, a towarzyszyć będzie doświadczona w dwóch konkursach tradycyjnego powożenia w Książu siostra Karolina.

Henryk Wakulik

vcm_s_kf_repr_558x821.jpg

Miłośnik koni,właściciel stajni zaprzęgowej w Niemczy oferującej przejażdżki bryczką po okolicy, do ślubu oraz z innych okazji. Brał udział w I Międzynarodowym Konkursie Tradycyjnego Powożenia w Książu w latach 2013 i 2014. W tym roku również wystartuje wraz z córkami Anną i Joanną powozem typu Victoria wyprodukowanym w 1912r. zaprzęgniętym w parę koni.

Powożący Marcin Osiński - wlaściciele Elżbieta i Wiesław Szajda

 

osinski.jpg

Właściciele - przedsiębiorcy z okolic Gdańska, miłośnicy koni, posiadacze Stajni Jaga. Właścicielka prowadzi również gospodarstwo agroturystyczne, w którym to między innymi instruktorki udzielają lekcji jazdy konnej. Udział w konkursie powożenia w Książu był ich debiutem. Połknęliśmy bakcyla tych pięknych konkursów i będziemy ponownie startować w Koszęcinie. Powożący Marcin Osiński od zawsze miłośnik koni w Koszęcinie pojedzie Wiktorią z roku 1930 zaprzężoną w dwa ogiery fryzyjskie

Marek Białowski

marek_bialowski.jpg

Udanie zadebiutował w Książu w br. W Koszęcinie pojedzie gigiem  wyprodukowanym przez Zenona Mendykę zaprzężonym w ogiera fryzyjskiego.

Powożący Rafał Landowski - właściciel Wiesław Sadowski

rafal_landowski.jpg

Rafał Landowski z końmi związany od 20 lat, posiada własną staję. Z wykształcenia lekarz, na codzień chirurg, po godzinach pasjonat jeździectwa. Przygodę z powożeniem rozpoczął w roku 2013 pod okiem Wiesława Sadowskiego. Brał udział w Konkursie w Książu w roku 2014. W Koszęcinie pojedzie zaprzęgiem pojedynczym.

Wiesław Sadowski

wieslaw_sadowski.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Właściciel Stajni WS Centrum Koni Rasy Fryzyjskiej, od 20 lat zajmuje się hodowlą koni. Zdobywca wielu tytułów hodowlanych m.in. Złotej Odznaki PZHK. W pierwszych latach zajmował się hodowla koni rasy sp. Obecnie od 11 lat prowadzi stajnię koni rasy fryzyjskiej i andaluzyjskiej. Sprowadza  wyselekcjonowane, premiowane młode konie z Holandii oraz Hiszpanii i profesjonalne przygotowuje je do zaprzęgu oraz pod siodłem. W pracy z końmi przez wiele lat pomagał mu Mistrz Powożenia zaprzęgami 4-konnymi - Zygmunt Waliszewski.W roku 2013 w Międzynarodowym Konkursie Tradycyjnego Powożenia w Książu zdobył I miejsce w kategorii tandem. W Koszęcinie pojedzie historycznym demi mail faetonem zaprzężonym w czwórkę fryzów.

Powożący Michał Żarnawski - właściciel Adam Pyskło

michal_zarnowski_2.jpg

Miłośnik i hodowca koni rasy American Quarter Horse od 1997 prowadzący ośrodek jeździecki Western Riding Center BRONCO w Broku. Wielokrotny finalista i zwycięzca międzynarodowych mistrzostw Polski w konkurencjach western i rodeo. Reprezentant Polski na zawodach poza granicami kraju.Uczestnik konkursów w Książu. Od 2012 próbuje swoich sił w sporcie zaprzęgowym. Pojedzie parą fryzów zaprzężonych do powozu typu caleche, będących własnością Adama Pyskło.

Powożąca Krystyna Gil - właściciele Liliana i Mariusz Witkowscy

krystyna_gil_2.jpg

Miłośniczka koni, startowała w wielu zawodach amatorskich. Uczestniczka konkursu powożenia tradycyjnego w Książu w roku 2014. Powozić będzie końmi rasy KWPN, zaprzęgniętymi w tandem do pojazdu typu rally cart. Właścicielami zaprzęgu i koni są Liliana i Mariusz Witkowscy ze stajni w Sokolej Górze w woj. łódzkim

Andrzej Kilańczyk

dsc_3541.jpg

 

 

 

 

 

 

Uczestnik konkursu w Książu w roku 2014, gdzie zajął drugie miejsce w zaprzęgach jednokonnych. W Koszęcinie pojedzie polską bryczką zaprzężoną w 16- to letniego konia rasy śląskiej "Sorento"

Powożąca Justyna Świętoń - wlaściciel Krzysztof Szuster

justyna_swieton.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Startowała z powodzeniem  jako luzak na  pokazach w Polsce i konkursach tradycyjnego powożenia  w Cuts i Celle. Książ w roku 2014 był jej debiutem jako powożącej . W Koszęcinie wystartuje końmi hodowli stadniny M.K.Szuster zaprzężonymi w ponad 100 letniego mylorda produkcji  firmy  Schustala  z jej  raciborskiej filii.

Wojciech Zwierzykowski

zwierzykowski.jpg

W Koszęcinie pojedzie samodzielnie odrestaurowaną polską bryczką zaprzężoną w parę wałachów rasy haflinger. Po pechowym starcie w Książu trzymamy kciuki za udane przejazdy w Koszęcinie.

Paweł Andrzejewski

p7180864.jpg

W Koszęcinie pojedzie należącym do Jacka Jantonia zaprzęgiem złożonym z historycznej Wiktorii Geisbbergera z lat 1908-12, zaprzężonej w wałacha rasy śląskiej

Krzysztof Idzikowski

krzysztof_idzikowski.jpg

Po raz pierwszy wystartował w konkursie tradycyjnego powożenia w Książu w lipcu 2015. W roku 2016 jadąc historycznym milordem z firmy Nesselsdorfer zaprzęgniętym w dwie klacze śląskie zdobył w Ksiązu pierwsze miejsce w parach.

Maciej Gąsienica - Sieczka

maciej_gasienica_sieczka.jpg

Doświadczony powożący. Zadebiutował w konkursie tradycyjnego powożenia w Książu w roku 2015 jadąc charakterystycznym góralskim zaprzęgiem. W Koszęcinie podczas szkolenia przybliży nam specyfikę ekwipaży polskich górali.

Hubert Cytowski

hubert_cytowski.jpg

 

Gary Rollans

gary_rollans.jpg

Gary - A Qualified: EA Level2 Driving Coach. EA Coach Educator.  German Bronze & Silver Standard Certificate.  British Horse Masters (BHS) International competitor/coach/trainer. He started out at age 16 riding some of England's top dressage horses for Jennie Loriston-Clarke. He then found he had a talent also for Competition Carriage driving of which he has competed twice for Australia.   After 6 years in Europe he had reached 4th in the world in obstacle driving, he then went on to train a Danish team for a further two world championships.

Marek Hałas
marek_halas.jpg

Miłośnik koni. Członek Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego Książ, startujący amatorsko w zawodach w powożeniu od kilku lat. Zajmuje się także układaniem koni do zaprzęgu. Kolekcjoner użytkowych pojazdów zaprzęgowych. Powozić będzie  wagonetką z początku XX wieku, którą zawodnik sam odrestaurował, zaprzężona w 4- ro letniego wałacha śląskiego Amiro.